Правила пожежної безпеки при використанні електроприладів

/Files/images/stend-jelektrobezpeka.png

Електрична енергія широко застосовується в усіх галузях народ­ного господарства і в побуті. Кожен щодня стикається з електрич­ним обладнанням. При недотриманні правил безпеки електрика мо­же перетворитися з помічника в смертельного ворога.

Більшість нещасних випадків припадає на період літніх канікул, коли діти, особливо в сільській місцевості, знаходяться самі і їхні забави або витівки поблизу діючих електроустановок часто закін­чуються трагічно.

Однією з причин дитячого травматизму є недостатні знання про небезпеку дії електричного струму і недотримання елементарних вимог безпеки в побуті. Останнім часом нещасні випадки трапляються з дітьми, при спробах крадіжок ліній електропередач.

У місцях, де є небезпека ураження електричним струмом, при­кріплюються плакати. Слід зважити на ці попередження. Бо небез­пекою ураженням струмом нехтування недопустиме. Дуже небезпечно торкатись до обірваних або провислих дротів.

Пояснюйте та нагадуйте своїм дітям наскільки небезпечними для їх життя може бути наближення до будь-яких обірваних проводів, опор ЛЕП, підстанцій, проникнення всередину ТП та інших електроустановок, а також запуск повітряних зміїв та закидання вудок поблизу повітряних ліній електропередач і будь-які забавки поблизу електроструму.

Необхідно постійно пам'ятати, що смертельно небезпечно не тільки доторкатись до обірваних чи обвислих проводів ліній електропередач.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ВИПАДКІВ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід.

Проникати в трансформаторні підстанції.

Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків, споруд.

Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

Користуватись у вологих приміщеннях переносними лампами і електроприладами напругою вище 36 В.

ДІТИ! Щоб уникнути випадків травматизму при користуванні електроенергією необхідно знати такі правила безпеки і дотримуватись їх!!!

Переносячи електроприлади, не торкатись будь-яких заземлених частин (трубопроводів, батарей опалення та ін.) – це небезпечно для життя;

Не заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електромережу чайники, кофейними, каструлі, так як при одночасному дотику увімкненого приладу і водопровідного крану людина може бути уражена електрострумом;

Не замінювати електролампи без відключення їх з вимикачів, не торкатись руками цоколя ввімкненої лампи, не витирати пилюку з лампи, що горить, а вологою ганчіркою – електричні проводи, штепсельні розетки, вимикачі, електропатрони;

Не виносити на подвір’я ввімкнені електричні прилади, тому що при несправності ізоляції або при попаданні напруги на корпус людини, яка стоїть на землі і доторкається будь-якої металевої частини приладу або проводу з пошкодженою ізоляцією, вона неминуче потрапляє під напругу;

Не защепляти електропроводи дверми, віконними рамами, не закріпляти їх на цвяхах і не відтягувати, не замальовувати і не забілювати проводи, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропроводів, що веде до пожеж, а при зіткненні з ними людьми до нещасних випадків;

Не бавитись з штепсельними розетками, вставляючи в них цвяхи булавки, шпильки та інші предмети, бо це смертельно небезпечно;

Не підвішувати речі на проводи, вимикачі.

НЕСПРАВНОСТІ В ЕЛЕКТРОПРОВОДКАХ І ЕЛЕКТРИЧНИХ ПРИЛАДАХ МОЖЕ УСУНУТИ ЛИШЕ СПЕЦІАЛІСТ-ЕЛЕКТРИК!!!

Кiлькiсть переглядiв: 118