НМТ-2023

РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ - 2023


/Files/images/00007/11211.jpg

КОПІЯ ДОКУМЕНТА НЕ ЗА ВИМОГАМИ – ВІДМОВА В РЕЄСТРАЦІЇ НА НМТ

/Files/images/2023/nmt.jpg

Третім кроком реєстрації за допомогою спеціального сервісу є завантаження в персональному кабінеті копій документів.

Звертаємо особливу увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику/вступниці буде відмовлено в реєстрації.

Відповідно до внесених реєстраційних даних програма автоматично визначає перелік документів для завантаження.

Проте слід пам’ятати про обов’язкові документи, без яких неможливо зареєструватися.

Отже,під час реєстрації на НМТ вам точно необхідно завантажити сканкопії та/або фотокопії таких реєстраційних документів:

· паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

· документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників),або свідоцтва про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

· документа, що підтверджує внесену інформацію прореєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Слід також урахувати вимоги до розміру та вигляду завантажених документів.

Кожна копія документа має бути завантажена у вигляді окремого файла (формат .jpg або .png, розмір не більше 1 МБ). Зображення повинно бути чітким і повнорозмірним (без обрізань сторін документа). Текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Наголошуємо, що кожен документ має бути збережений і завантажений у форму реєстрації окремо.

Важливо! Не можна завантажувати замість сканованої або фотокопії документа, що посвідчує особу, скриншот електронної копії документа у мобільному додатку «Дія».

У разі завантаження в персональному кабінеті учасника НМТ скриншота електронної копії документа, що посвідчує особу, неможливо перевірити достовірність даних, відображених на ньому, оскільки їх досить легко змінити, навіть не маючи особливих навичок роботи з графічними редакторами. Також зауважимо, що скриншот з електронної копії документа, що посвідчує особу, у мобільному додатку «Дія» не відповідає вимогам до завантаження копій документів у персональному кабінеті учасника НМТ, зокрема тому, що завантажений документ повинен бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу. Варто зазначити, що обов’язковою умовою для використання е-документів є зчитування QR-коду, що формується в мобільному додатку «Дія», який дійсний лише 3 хвилини в режимі реального часу.

Паспортні документи громадян України, термін дії яких закінчився в період дії воєнного стану, залишаються чинними. Тому ви можете реєструватися за ІD-карткою, яку маєте.

Також зауважимо, що тим потенційним учасникам / учасницям, які ще не мають / не отримали РНОКПП, варто подбати про його отримання.Адже це найперше, що потрібно буде зазначити під час створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО.

Тим вступникам / вступницям, у яких виникне сумнів щодо наявності в них документів, що підтверджують достовірність РНОКПП, слід додатково перевірити, чи немає відмітки про РНОКПП у їхньому паспорті громадянина України чи паспорті громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтві про народження чи довідці про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та картці платника податків.

Якщо вступник / вступницямає свідоцтво про повну загальну середню освіту, отримане в закордонному закладі освіти, або здобуде повну загальну середню освіту в поточному році в закордонному закладі освіти– йому / їй для реєстрації потрібно взяти довідку з місця навчання (із закордонного закладу освіти) за таким зразком та оформити нотаріально засвідчений переклад цього документа.

У разі відсутності з поважної причини (викрадення, втрата тощо) документа, що підтверджує інформацію про освіту, для реєстрації на НМТ може бути використано виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, яку може бути сформовано на вебсайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти за посиланням.

Докладніше про вимоги до завантаження копій документів – у розділі «Процедура реєстрації на НМТ»


НМТ-2023: ДЕ БУДЕ СТВОРЕНО ТИМЧАСОВІ ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ЦЕНТРИ ЗА КОРДОНОМ

/Files/images/00007/009.jpg

Наразі підтверджено домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція. Під час додаткової сесії учасники зможуть пройти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії. Зауважимо, що перемовини з окремими закордонними установами / організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Швейцарії, ще тривають, тож сподіваємося, що кількість локацій, де відбуватиметься оцінювання, зросте.

Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт. Попри те, що перелік міст для проходження НМТ може стати дещо більшим,ми не радимо зволікати з реєстрацією. Натомість просимо вступників найближчим часом вибрати із запропонованого переліку місто. Якщо пізніше з’явиться більш зручна для вас локація, ви зможете до 7 травня 2023 року включно змінити реєстраційні дані й вибрати ближчий до вашого місце перебування під час проведення НМТ населений пункт. Про нові локації ми повідомлятимемо на сайті УЦОЯО.

Наголошуємо, що за кордоном ми маємо обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож у разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни, воно стане недоступним для вибору. Зверніть також увагу, що деякі локації будуть доступні тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.

НМТ–2023: ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

/Files/images/000009/Ogoloshennya-NMT-1.png

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року. Цим наказом визначено кількість завдань з кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів.

Тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдання.

Нагадаємо, усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

НМТ-2023: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

/Files/images/000008/97.jpg

03 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травня.

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщенимна нашому вебсайті. Ця функція активується одночасно з початком реєстрації.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

/Files/images/000008/98.jpg

Копії яких документів знадобляться для реєстрації? Ось перелік:

1. паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу,на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

2. документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників),або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

3. документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

/Files/images/000008/99.jpg

За потреби додати копії:

· свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

· медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);

· нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

· документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;

· документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ– цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ– цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінетів разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.


НМТ–2023: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

/Files/images/000008/grafik-provedennya-2023_NMT_.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.



/Files/images/000008/0012345.jpg

/Files/images/000008/00123456.jpg

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ-2023

У межах вступної кампанії 2023 року для вступу на бакалаврат передбачено проведеннянаціонального мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ міститиме два блоки: основний і додатковий. До основного блоку увійшли лише обов’язкові навчальні предмети – українська мова та математика. Додатковий блок міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір будуть історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика й хімія.

На виконання завдань НМТ буде відведено 180 хвилин – з розрахунку по 60 хвилин на кожний навчальний предмет. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

/Files/images/000008/00053.jpg

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник дізнається про кількість набраних тестових балів.

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань з кожногопредмета НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів (за умови, що з кожногопредметаНМТ набрано не менше 10 % від загальної кількості тестових балів).Таблиці переведення тестових балів до шкали100–200 балівМіністерство освіти і науки України затвердить завчасно.

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ, тож учасники зможутьознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та попрактикуватися у їх виконанні.

Для успішного проходження НМТ варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з кожного предмета, відвідуючи онлайн- або офлайн-уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

  • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де можна вибрати будь-який предмет із переліку;
  • короткі тематичні тести вонлайн-тестувальникуна сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
  • телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
  • інші ресурси, які допоможуть повторити навчальний матеріал, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

УКРАЇНСЬКА МОВА

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

МАТЕМАТИКА

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

ФІЗИКА

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

АНГЛІЙСЬКА МОВА

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

БІОЛОГІЯ

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

ХІМІЯ

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

НІМЕЦЬКА МОВА

Демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту - 2023

ФРАНЦУЗЬКА МОВА

/Files/images/000008/0002344.jpg


/Files/images/000008/00068681.jpg

Порядок
прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році

Порядок проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту

Кiлькiсть переглядiв: 106